poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Dni Tajwanu

27-29 kwietnia 2009 r.Dni Tajwanu i Kultury Dalekiego Wschodu

Wstęp wolny27.04.09 (poniedziałek) 18:00, Poznańska 52Kaligrafia chińska z Tajwanu:

• 
Otwarcie wystawy chińskiej kaligrafii z Tajwanu

Wystawa ze zbiorów Mario Betacourt z tłumaczeniami.
• Pokaz kaligrafii chińskiej w wykonaniu Aliny Zhang i Grace Guangpołączony z warsztatami kaligrafii pisma chińskiego prowadzonymi przez wolontariuszy działających przy Stowarzyszeniu Falun Dafa.

Pani Alina Zhang, z pochodzenia Chinka, nauczać będzie tradycyjnej metody kaligrafowania chińskich liter za pomocą pędzelka maczanego w tuszu. Warsztaty chińskiej kaligrafii rozpoczną się przedstawieniem historii i zasad kaligrafowania, podczas warsztatów wybrane znaki zostaną w pełni scharakteryzowane pod względem ich historii i związanej z każdym znakiem opowieści.


Tajwanka w Polsce

Spotkanie z Chi Huan, Tajwanką mieszkająca od 10 lat w Polsce, która opowie o różnicach życia w Polsce i na Tajwanie, o tajwańskim i polskim weselu, o swojej rodzinie i różnicach kulturowych, które ją zaskoczyły. Spotkanie połączone będzie z pokazem zdjęć.


28.04.09 (wtorek) 17:00 Poznańska 52

Warsztaty qigong

Nauka chińskich ćwiczeń medytacyjnych Falun Dafa/Falun Gong. Pokaz tradycyjnego chińskiego qigong [czikung] zwanego Falun Gong w wykonaniu grupy z Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.


28.04.09 (wtorek) 18:00 Poznańska 52

Mój Tajwan

Pokaz multimedialny zdjęć z Tajwanu, opatrzony komentarzem Mario Betacourt
Symbol swastyki w chińskiej kulturze

Wykład Marcina Klebba


Kwiat Lotosu

Wykład na temat znaczenia kwiatu lotosu w kulturze chińskiej połączony z warsztatami składania papierowych kwiatów lotosu.

Kwiaty lotosu wyrastające z bagiennego środowiska mętnej wody symbolizują czystość, nieskazitelność, która wyrasta ponad wszelkie trudności, a ich giętka łodyga jest bardzo trudna do złamania, co symbolizuje wytrwałość; kwiaty lotosu ukazują swe piękno rozchylając płatki w blasku słońca, co symbolizuje oświecenie.


Erhu

Prezentacja tradycyjnego dwustrunowego instrumentu chińskiego połączona z pokazem video, opowieścią o jego możliwościach i krótkim koncertem.


Pokaz filmów o Tajwanie. Zielona Wyspa

29.04.09 (środa) 17:00 Poznańska 52

Warsztaty qigong

Nauka chińskich ćwiczeń medytacyjnych Falun Dafa/Falun Gong. Pokaz tradycyjnego chińskiego qigong [czikung] zwanego Falun Gong w wykonaniu grupy z Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.


29.04.09 (środa) 18:00 Poznańska 52

Falun Dafa/Falun Gong

Pokaz ćwiczeń medytacyjnych w kolorowych strojach chińskich i nauka ćwiczeń Falun Dafa/Falun Gong. Pokaz tradycyjnego chińskiego qigong [czikung] zwanego Falun Gong w wykonaniu grupy z Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.

Warsztaty qigongFalun Gong

Prezentacje multimedialne dotyczące Falun Gong i prześladowaniach. Promocja tradycyjnej chińskiej kultury w tym pokaz filmów video, nagrań występów artystycznych opatrzonych komentarzem.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz